Wróć na: Zabawki

Grzechotki i gryzaki

Niemowlęta poznają otaczający je świat skupiając się na docierających do nich impulsach. Każdy dźwięk, ruch czy intensywny kolor to nowa przygoda i ciekawe zjawisko, któremu malec od razu chce przyjrzeć się nieco bliżej. Przy tym, dzieci uwielbiają także ssać i gryźć otaczające je przedmioty – robią to dla uspokojenia lub aby ulżyć sobie w bólu, kiedy zaczynają wyrzynać się pierwsze, mleczne ząbki. Z tego względu gryzaki oraz gumowe i drewniane grzechotki dla dzieci są bardzo częstym uzupełnianiem wyprawki dla najmłodszych dzieci.

 

W ofercie sklepu internetowego Mądra Mama znalazł się spory wybór tego typu produktów. Proponujemy grzechotki dla dzieci oraz pięknie gryzaki, wykonane z miękkiego drewna oraz specjalnych tworzyw, które są bezpieczne w kontakcie z buzią dziecka i odpowiednio wyprofilowane, aby mogły wygodnie leżeć w małych rączkach.

 

Grzechotka dla dzieci – ulubiona zabawka niemowlęca

 

Dlaczego małe dzieci są tak bardzo zafascynowane widokiem kluczy, biżuterii czy innych wiszących ozdób? Wprawione w ruch elementy wydają dźwięki i zmieniają położenie, co sprawia że maluchy od razu wykazują zainteresowanie potencjalną zabawką. Zamiast podrzucać brzdącowi przypadkowe przedmioty, co może być dla niego rzecz jasna bardzo niebezpieczne, warto postawić na pięknie wykonane grzechotki dla dzieci.

 

W naszej ofercie dostępne są grzechotki wykonane z przyjaznych dla maluszków materiałów. Stawiamy na tworzywa, które nie uczulają, są delikatnie dla wrażliwej skóry i nie zawierają w sobie szkodliwych substancji, takich jak BPA, ftalany czy metale ciężkie. Dzięki temu ulubiona grzechotka dla dziecka może sprawdzić się także jako gryzaczek.

Proponujemy:

 

  • twardsze grzechotki, wykonane z drewna (m.in. klonowego) i tworzyw sztucznych. Bardzo często będą to przezroczyste tuneliki wypełnione kolorowymi kuleczkami, które przy każdym ruchu przyjemnie grzechoczą, przyciągając uwagę dziecka. Proponujemy także sznury drewnianych koralików, a także profilowane gryzaki z bioplastiku.
  • miękkie i sprężyste grzechotki dla dzieci, wśród których znajdują się kauczukowe gryzaki marki Oli & Carol odwzorowujące prawdziwe warzywa i owoce, a także żelowe gryzaki chłodzące, dedykowane dla maluchów ząbkujących. Polecamy także szyte ręczne w Polsce grzechotki w formie niewielkich pluszaków.

 

Wielofunkcyjna grzechotka dla dziecka

 

Pięknie wykonane grzechotki dla dzieci z najlepszych materiałów sprawdzą się znakomicie na prezent z okazji urodzin lub baby shower. Stanowią funkcjonalny dodatek do wyprawki, dzięki któremu maluch będzie mógł trenować siłę dłoni, a także będzie rozwijał swoją percepcję. Obserwując kolory i różnorodne kształty dziecko zaczyna uczyć się jak je rozróżniać, trenując w ten sposób także wyobraźnię przestrzenną. Zaciskanie piąstek i przenoszenie grzechotki pomaga również w rozwoju umiejętności z zakresu tzw. małej motoryki, która jest kluczowa na późniejszych etapach rozwoju dziecka.

 

W naszej ofercie dostępne są grzechotki dla dzieci wykonane z:

 

  • bezpiecznych dla malucha tworzyw, jak silikon,
  • bioplastiku (tworzony z kukurydzy)
  • miękkiego żelu (miękkie tworzywo wypełnione destylowaną wodą),
  • naturalnego kauczuku,
  • drewna.

 

Są to materiały, które nie podrażniają delikatnej skóry i dziąseł dziecka. Zamiast tego zapewniają przyjemny masaż obolałych miejsc w czasie ząbkowania. Gryzienie miękkich materiałów przyspiesza wyrzynanie się ząbków oraz działa na malucha uspokajająco.

 

Ponadto nie można zapominać, że ulubiona grzechotka dla dziecka stanowi jeden z jego osobistych przedmiotów. Najmłodsze dzieci niezwykle szybko przywiązują się do ulubionych zabawek i akcesoriów. Lekkie grzechotki oraz gryzaki są zaprojektowane w taki sposób, aby dziecko mogło z łatwością je przenosić i zabierać ze sobą wszędzie tam, gdzie zechce.

 

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na sposób konserwacji danego produktu. Ze względu na wykorzystanie naturalnych materiałów nie wszystkie zabawki dostępne w ofercie nadają się do mycia w zmywarce lub sterylizacji.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść