Wróć na: Karmienie

Śliniaki

Nasze śliniaki pomogą w zachowaniu czystości podczas karmienia. Nauka jedzenia nie zawsze idzie gładko. Maluch chce samodzielnie chwytać jedzenie, przy czym zwykle większość posiłku ląduje na jego buzi i ubranku. Śliniaki dla niemowląt to nieodzowny element wyposażenia każdego rodzica. Przyda się nie tylko w domu, ale także w czasie wyjść: na spacerze, w podróży czy w restauracji.


W naszej ofercie znajdują się zarówno duże śliniaki dla dzieci, wykonane z chłonnej tkaniny frotte, jak i plastikowe z rynienką, które bardzo łatwo umyć i wysuszyć. Śliniaki stanowią must have w wyprawce każdego noworodka, niemowlęcia, a także kilkulatka, który już sam próbuje jeść lub się właśnie tego uczy. Warto zaopatrzyć się więc w kilka różnych śliniaków, które następnie będzie można dobierać w zależności od wieku dziecka i rodzaju posiłku. Musimy podkreślić, iż w naszym sklepie znajdziecie śliniaki, które oprócz swojej roli praktycznej, utylitarnej będą pełnić także rolę ozdobną i staną się gadżetem modowym, jak np. śliniaczki marki Elodie Details.


Chłonne, materiałowe śliniaki dla niemowląt


Materiałowe śliniaki dla niemowląt są wykorzystywane od dziesiątek lat. Proponujemy modele wykonane z froty bambusowej oraz bawełny. To naturalne włókna, które odznacza znakomita chłonność, dobra przewiewność, trwałość i delikatność w kontakcie ze skórą dziecka. Tego typu śliniaczek co prawda przepuszcza wilgoć, ale dobrze zatrzyma wszelkie zabrudzenia, dzięki czemu ubranko malucho pozostanie w nienaruszonym stanie.


Polecamy także śliniaki wykonane z materiałów szybkoschnących, które dobrze przepuszczają powietrze, dzięki czemu wilgoć szybko ulatuje spomiędzy włókien materiału. To modele, które wytrzymują wielokrotne pranie i suszenie. Można je złożyć i wygodnie przechowywać, a także zabrać ze sobą w torbie lub koszyku wózka spacerowego.


Wodoodporne pelerynki i dwustronne śliniaki dla dzieci


Wododporne śliniaki dla dzieci to rozwiązanie, które sprawdzi się przy bardziej brudzących posiłkach. Maluch musi próbować różnych rzeczy, co oznacza, że będzie miał okazję umazać buzię i ubranko barwiącym sokiem lub zupą.


Proponujemy śliniaczki podszyte warstwą wodoopornego materirału, który całkowicie zabezpiecza ubranie przed wilgocią i tłustymi zabrudzeniami. Tego typu śliniaki można prać w pralce, dzięki czemu warstwa bawełny nie straci na swoich walorach estetycznych.


Pelerynki i śliniaczki wykonane z nieprzepuszczalnych tworzyw sprawdzą się szczególnie dobrze w przypadku “zadań specjalnych”: przy jedzeniu, ale także w czasie zabawy, np. malowania dłońmi czy lepienia gliny. Śliniaczki w formie fartuszków można złożyć i przechowywać w saszetce, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca i mogą być bez problemu spakowane w podróż.
Tego typu śliniaczek można dokładnie umyć pod strumieniem bieżącej wody. Materiał jest odporny na działanie wilgoci, dzięki czemu będzie służył przez bardzo długi czas – bez obaw o uszkodzenia, pęknięcia czy przetarcia.


Silikonowy śliniak niemowlęcy


Prawdziwym hitem, który sprawdzi się w czasie karmienia malucha z pewnością okaże się silikonowy śliniak niemowlęcy. To akcesorium zostało w całości wykonane z miękkiego i sprężystego silikonu, który jest odporny na działanie wilgoci, tłuszczu oraz temperatury. To śliniaki, których standardowa forma została uzupełniona o niewielką kieszonkę. W czasie jedzenia zbiera ona wszelkie okruszki i resztki jedzenia, które wypadną dziecku z buzi. Dzięki temu zabrudzenia nie lądują na czystych ubraniach. Zaletą podobnych produktów jest łatwość utrzymania ich w czystości oraz oryginalny design. Po zakończonym posiłku śliniaczek wystarczy przepłukać wodą lub umyć płynem do mycia naczyń.


W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz przy karmieniu dziecka, a także w czasie jego pierwszych prób samodzielnego jedzenia. Z pomocą śliniaczka ubranko nie ulegnie zniszczeniu, a posiłek będzie można zjeść także poza domem. Kompletując wyprawkę dla swojej pociechy warto zaopatrzyć się w kilka różnych śliniaków, które będą pełnić różnorodne funkcje, w zależności od sytuacji.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść