Wróć na: Zabawki

Zabawki edukacyjne

Dzieci, zwłaszcza te najmłodsze odkrywają świat głównie poprzez zabawę. Odpowiednio dobrane zabawki edukacyjne zapoznają dzieci ze światem kształtów, kolorów, faktur i dźwięków. W kolejnym etapie uczą rozpoznawania cyfr oraz liter. Te często dość proste zabawki, tworzone są z uwzględnieniem potrzeb rozwojowych dzieci w danym okresie życia i ich możliwości poznawczych. W naszej ofercie znajdziesz różnego typu edukacyjne zabawki, które przykują uwagę dziecka, a także zachęcą je do aktywności związanych z wyrażaniem siebie.

Pobudź wyobraźnię malucha – zabawki edukacyjne dla dzieci

Wyobraźnia dziecka wymaga odpowiedniego aktywizowania i wsparcia. Maluchy uwielbiają wyzwania, zagadki logiczne oraz zadania, przy realizacji których mogą nauczyć się nowych umiejętności czy faktów. Zwykle nie trzeba wiele – kartka papieru oraz kredki to dobra podstawa. Aby jednak urozmaicić codzienną zabawę warto sięgnąć po zabawki edukacyjne, które dodatkowo rozbudzą ciekawość świata w dziecku.
W ofercie przygotowaliśmy ciekawe zestawy, układanki, akcesoria oraz zabawki do kreatywnej zabawy, takie jak:

  • zabawki do samodzielnego uszycia/przygotowania,
  • zestawy kreatywne do kolorowania, wyklejania, wycinania i projektowania,
  • wieloelementowe układanki,
  • łamigłówki logiczne,
  • wszechstronne klocki

  • oraz wiele, wiele innych produktów, które pomagają uzupełnić zabawę o nowe, interesujące zadania. Zabawy manualne, które uwzględniają samodzielne tworzenie przedmiotów, ozdób i zabawek to znakomite ćwiczenie na posługiwanie się narzędziami. Jeśli zdecydujemy się wykonać daną pracę razem z dzieckiem, wspólne spędzanie czasu z pewnością okaże się dodatkowym walorem zabawy. Dostępne w naszej ofercie zabawki edukacyjne dla dzieci można dobierać wedle konkretnych zainteresowań i pasji malucha, aby dalej rozwijać jego zainteresowania.

Czemu służą zabawki edukacyjne – jak uczynić zabawę ciekawszą


Nauka poprzez zabawę jest w wielu przypadkach najbardziej efektywnym sposobem na przyswojenie przez dziecko nowej wiedzy i umiejętności. Dobrze dobrana do wieku i zainteresowań dziecka zabawka edukacyjna może posłużyć nie tylko do rozrywki, ale także jako pomoc naukowa.
Proponujemy łamigłówki oraz zabawki, które pomagają w nauce liczenia i czytania. Małymi krokami, poprzez naukę pojedynczych znaków i skojarzenia można pomóc maluchowi opanować podstawy czytania oraz pisania. Dla nieco młodszych dzieci będzie to cenny trening motoryki rączek, abstrakcyjnego myślenia, a także nauki rozróżniania kolorów i kształtów. Edukacyjne zabawki mogą być wykorzystywane do wspólnej zabawy dla dzieci młodszych i starszego rodzeństwa lub też posłużyć jako pretekst do spędzenia rodzinnego wieczoru nad wspólną aktywnością.


Edukacyjne zabawki w ofercie sklepu Mądra Mama

Dostępne w asortymencie sklepu Mądra Mama edukacyjne zabawki to produkty tworzone z myślą o potrzebach i umiejętnościach dzieci na poszczególnym etapie rozwoju.

 

  • Dla najmłodszych dzieci polecamy proste układanki i zagadki logiczne, które pobudzają wyobraźnię maluchów oraz służą jako pomoc naukowa przy poznawaniu kolorów, kształtów, nazw zwierzątek lub nazw produktów spożywczych.
  • Dla starszych dzieci (3-5 lat) polecamy zabawki, które angażują malucha do samodzielnego tworzenia i wyrażania siebie. To zabawki takie jak zestawy kreatywne, różne rodzaje kolorowanek oraz zabawki wymagające angażowania do pracy rączek oraz nauki abstrakcyjnego myślenia.
  • Dla starszaków (+6 lat) oferujemy zestawy do samodzielnego tworzenia zabawek i akcesoriów, a także przestrzenne klocki 3D, z których można tworzyć jedyne w swoim rodzaju konstrukcje i budowle. Taka aktywność będzie znakomitym treningiem dla wyobraźnie przestrzennej oraz zdolności logicznego myślenia.

  • Polecamy zabawki, które zachwycają pięknym wykonaniem, trwałością oraz funkcjonalnością. Dobierając prezent dla swojego dziecka, koniecznie uwzględnij jego zainteresowania i wiek. Dzięki temu wybrana zabawka edukacyjna pomoże mu w dalszym rozwoju umiejętności oraz zapewni wiele godzin znakomitej rozrywki.

 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść