Wróć na: Karmienie

Butelki na mleko do karmienia niemowląt

Karmienie maleństwa to intymna czynność między dzieckiem a rodzicem. Do podawania mleka, wody lub glukozy sprawdzą się odpowiednie butelki dla niemowląt, których konstrukcja zapewnia bezpieczne podawanie pokarmu, maluszkom w różnym wieku. Kluczowa przy tym jest przy tym budowa smoczka. W naszej ofercie zebraliśmy modele odpowiednie dla noworodków, już od pierwszych dni życia, a także dla nieco starszych, kilkumiesięcznych brzdąców, które mogą już samodzielnie utrzymać butelkę.

 

Jak dobrze wie każdy rodzic, butelka stanowi bardzo ważny element w wyprawce każdego noworodka i niemowlęcia, nawet jeśli mama wciąż karmi piersią. Zawsze warto mieć na wszelki wypadek choć jedną butelkę. W naszej ofercie zebraliśmy produkty marek takich jak: Suavinex, Pura oraz Hygge Baby. Są to butelki, które uzyskały liczne atesty i certyfikaty, poświadczające ich bezpieczeństwo.


Butelki dla niemowlaka – podstawa w wyprawce


Dobierając butelki dla niemowlaka warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. W naszej ofercie dostępne są wyłącznie butelki wykonane z bezpiecznych dla maleństwa materiałów, przebadanych i atestowanych, przeznaczonych do kontaktu z żywnością – bez szkodliwego bisfenolu A czy ftalanów. Można sięgnąć po butelki lżejsze i nietłukące, wykonane z trwałego tworzywa takiego jak np. polipropylen lub też wybrać butelki ekologiczne: wykonane ze szkła lub też butelki ze stali nierdzewnej, wyposażone w komplet wymiennych nasadek. To produkty serii Kiki, które wyróżniają właściwości termoizolacyjne oraz obecność ustnika niekapka.

 

Warto pamiętać, że z początku butelkę będzie podawał i trzymał w rękach rodzic. Z czasem jednak dziecko może samodzielnie jeść. Butelka dla niemowlaka powinna więc być odpowiednio lekka i odporna na uszkodzenia. Dostępne w naszej ofercie butelki spełniają ten warunek, więc możesz mieć pewność, że wybrany przez ciebie produkt okaże się funkcjonalny przez długi czas.


Odpowiednia butelka dla noworodka i niemowlaka


W naszej ofercie znajdują się butelki o różnych pojemnościach i różnych smoczkach, których wielkość i rodzaj uzależniony jest od wieku dziecka, jego umiejętności ssania i rodzaju pokarmu. Butelka dla noworodka powinna posiadać odpowiedni smoczek, którego konstrukcja będzie dopasowana do budowy buzi dziecka, a także nie wpłynie negatywnie na późniejszych rozwój uzębienia. Butelki dla noworodków, dedykowane dla najmłodszych maluszków, już od pierwszych dni ich życia, wyposażone są w smoczki z otworem zapewniającym wolny przepływ. Dodatkowo, dzięki technologii odprowadzania (specjalny powietrza z pokarmu, minimalizuje się ryzyko występowania kolek u maluszka.

 

Z kolei butelka dla niemowlaka w wieku powyżej 3 miesięcy będzie w większości przypadków wyposażona w smoczek zapewniający nieco większy przepływ pokarmu. Dzięki temu można dowolną ilość butelek, których konstrukcja będzie idealnie dopasowana do anatomii buzi dziecka i zapewni bezpieczeństwo w czasie karmienia. W szczególności polecamy modele linii Suavinex ZERO ZERO, idealne dla mam, które planują połączyć karmienie piersią z podawaniem pokarmu przy pomocy butelki.


Najlepsze butelki do karmienia


Zebrane w naszej ofercie butelki dla niemowląt odznacza funkcjonalność, trwałość oraz wyjątkowy design. To produkty, które często stanowią element większych kolekcji, jak np. w przypadku butelek marki Suavinex. Dzięki temu można z łatwością dobrać do nich także pasujący smoczek uspokajacz oraz klips z tej samej linii, które stworzą razem piękny komplet – idealny na prezent dla rodziców.

 

Proponowane przez nasz sklep butelki dla niemowlaka nadają się do mycia w zmywarce. Prosta konstrukcja, pozbawiona trudno dostępnych zakamarków, sprzyja utrzymaniu wszystkich elementów butelek w higienicznej czystości. Dostępne są butelki w różnych pojemnościach (od małych, mieszczących w sobie 120 ml, do butelek pojemności 360 ml). W naszej ofercie zebraliśmy butelki w wariancie zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, ozdobione estetycznymi grafikami oraz utrzymane w pastelowej kolorystyce.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść