Wróć na: Zabawki

Zestawy plastyczne do zabawy dla małych artystów

Nic tak dobrze nie pobudza wyobraźni najmłodszych, jak angażująca i kreatywna zabawa. Znakomitą pomocą w organizowaniu czasu wolnego naszej pociesze okażą się zestawy artystyczne dla dzieci. Wystarczą materiały, nieco wolnego miejsca i czasu oraz entuzjazm. To wyjątkowe zabawki, które mogą urozmaicić codzienną zabawę. Z ich pomocą z pewnością uda się zaangażować dziecko do wyrażania siebie poprzez prace manualne, takie jak malowanie, kolorowanie, projektowanie czy samodzielne wykonywanie prostych i bardziej skomplikowanych projektów. 

W naszej ofercie dostępne są zabawki kreatywne dla dzieci, dedykowane dla użytkowników w różnym wieku, już powyżej 3. roku życia. Gotowe zestawy nadają się także do wspólnej pracy z dzieckiem – nad projektem może pracować rodzeństwo lub dzieci wraz z rodzicami! Zaproponuj najmłodszym kreatywne zajęcie, które pobudzi ich wyobraźnię i zachęci do dalszej twórczości.

Zabawki plastyczne dla dzieci

Nauka rysowania i kolorowania staje się elementem zabawy dzieci dość wcześnie. Posługiwanie się kredkami, mazakami lub różnokolorową kredą to jednak nie tylko doskonała rozrywka, ale także aktywność, która polecana jest dla dzieci w różnym wieku, ponieważ: 

  • znakomicie wpływa na rozwój umiejętności z zakresu tzw. małej motoryki dłoni, 
  • pobudza kreatywność i wyobraźnię dziecka, 
  • pomaga w nauce rozróżniania kolorów i kształtów, 
  • uczy posługiwania się prostymi narzędziami

W naszej ofercie zebraliśmy zabawki plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym, a także prostsze zestawy, których elementy są na tyle duże, że nadają do użytku przez młodsze maluchy. Dzięki zestawom kreatywnym artystyczna zabawa okaże się jeszcze bardziej interesująca i zaangażuje maluchy na dłużej. Dla najmłodszych polecamy m.in. zestaw do malowania gąbeczkami marki Rex London oraz zestaw z kredkami do kolorowania tkanin marki Goki. Nietoksyczne farbki i mazaki mogą być wykorzystywane do tworzenia przez dziecko pierwszych prac plastycznych w domu, do malowania w szkole czy w czasie zajęć prowadzonych na świetlicy. Formuła przyborów do rysowania została opracowana wedle rygorystycznych norm jakościowych i bezpieczeństwa.

Kreatywne zabawki dla dzieci w każdym wieku

Polecamy kreatywne zabawki dla dzieci, które można wykorzystywać zarówno do wspólnej zabawy z pociechą, jak również w charakterze pomocy naukowej. Czy to odrabiając zadanie domowe, czy też w czasie wolnym – manualna rozrywka przy wyklejaniu i rysowaniu, wspiera prawidłowy rozwój dziecka. Polecamy zestawy składające się z różnokolorowych elementów służących do porządkowania, projektowania i rozwiązywania prostych zagadek logicznych. To zabawki w formie poręcznych zeszytów z naklejkami oraz arkuszy z których pomocą można przygotować marionetki lub trójwymiarowe figurki. Zabawki artystyczne dla dzieci umożliwiają rozwijanie oraz trening różnorodnych umiejętności u najmłodszych, które przydają się w czasie zajęć plastycznych w szkole oraz jako inspiracja do samodzielnego tworzenia małych dzieł sztuki. 

Zestawy kreatywne do tworzenia własnych zabawek

W naszej ofercie dostępne są także zestawy, z pomocą których dzieci mogą tworzyć własne zabawki oraz akcesoria, takie jak piórniki czy torebki. Oferujemy zestawy do szycia, w których znajdują się odpowiednio przygotowane elementy, przeznaczone do samodzielnego wykonania jedynego w swoim rodzaju przedmiotu. Oryginalne zabawki kreatywne dla dzieci marek takich jak Rex London czy Oli and Carol to sposób na zachęcenie dziecka do rozwijania umiejętności manualnych. Kierując się instrukcją dziecko może przygotować elementy zabawki, a następnie własnoręcznie połączyć je przy pomocy igły i nici. W ten sposób mogą powstać piękne zabawki oraz akcesoria, z których dziecko będzie korzystać na co dzień. Samodzielne tworzenie zabawek to także sposób na przygotowanie podarunków dla kolegów lub członków rodziny. 

Zestawy artystyczne to znakomita opcja na prezent dla każdego dziecka, które lubi spędzać czas nad kolorowankami, wycinankami oraz tworzeniem modeli. Sprawdź najnowszą ofertę w sklepie Mądra Mama. 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść