Smoczki uspakajające dla dzieci

Smoczek dla noworodka jest akcesorium, które ułatwia uspokojenie maleństwa i ułożenie go do snu. Naturalna czynność ssania uspokaja dziecko, ponieważ przypomina mu o momencie karmienia i bliskości z mamą. Ulubiony smoczek musi więc zawsze być pod ręką, aby można było po niego sięgnąć zawsze, kiedy zajdzie taka konieczność.
 
Oferujemy szeroką gamę różnego typu smoczków, w tym smoczki silikonowe oraz lateksowe, a także modele anatomiczne i fizjologiczne. Dostępne są również specjalne smoczki-uspokajacze dla wcześniaków oraz smoczki dentystyczne (ortodontyczne). W asortymencie proponujemy także dekoracyjne zawieszki i klipsy do smoczków, które pomogą uchronić ulubione akcesorium maleństwa go przed kontaktem z podłogą i zabrudzeniami. 
 
W asortymencie zebraliśmy dodatkowo akcesoria, które ułatwią utrzymanie smoczków Twojego dziecka w czystości, jak np. nowoczesne sterylizatory. Smoczki dla dzieci można też dobierać w wielopakach i większych zestawach uzupełnionych o butelki.

Anatomiczne i fizjologiczne smoczki dla noworodka

Dostępne w naszej ofercie fizjologiczne smoczki dla noworodka odznacza specyficzny kształt, który doskonale dopasowuje się do jamy ustnej dziecka. Końcówka smoczka jest spłaszczona, a cienka szyjka umożliwia maleństwu złączenie warg. Szczęki najmłodszych maluchów w pierwszych miesiącach życia wciąż na etapie rozwoju, co oznacza, że zbyt duży lub twardy smoczek może w niego ingerować i prowadzić do problemów z uzębieniem w przyszłości. Smoczki fizjologiczne dopasowują się także do języka, który przez cały czas może znajdować się w neutralnej pozycji, odnoszącej się do momentu karmienia. 
 
Sięgnąć można również po anatomiczny smoczek dla noworodka z miękką i elastyczną tarczą, która bez problemu dopasuje się do kształtu ust dziecka, nie podrażniając przy tym delikatnej skóry. 

Smoczki dla dzieci z bezpiecznych materiałów

Proponujemy smoczki dla dzieci wykonane z certyfikowanych materiałów i tworzyw, które są wolne od szkodliwych związków takich jak BPA – przez co bezpieczne dla Twojej pociechy. Smoczek używany jest każdego dnia, dlatego ważne jest aby materiał, z którego jest wykonany nie stwarzał zagrożenia dla maleństwa, umożliwiając prawidłowy rozwój szczęk i zębów. Polecamy smoczki wykonane z naturalnego kauczuku oraz z jego pochodnej, czyli naturalnego latexu. To materiały bezpieczne dla malucha, a przy tym przyjazne dla środowiska. Dla małych alergików polecamy z kolei smoczki wykonane z silikonu medycznego, który nie będzie powodował podrażnień. 

Uspokajające smoczki dla niemowląt i wcześniaków

Pamiętamy także o najmłodszych maluszkach i wcześniakach. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy również wybór smoczków odpowiednich dla dzieci już od pierwszych dni życia. Smoczki dla niemowląt wykonane są z bardzo miękkiego i giętkiego materiału (silikonu lub lateksu, które stwarzają najmniejsze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej). Smoczek jest dopasowany wielkością nawet do najmniejszej buzi, dzięki czemu zapewni dziecku komfort i ułatwi zasypianie, bez obawy podrażnienia czy ucisk wewnątrz ust.

Smoczek dla noworodka – sprytne rozwiązania

Jak wiadomo smoczek dla noworodka bardzo szybko staje się jednym z ulubionych przedmiotów dziecka. Wiele maluchów przywiązuje się do ulubionego smoczka, ponieważ ułatwia wyciszenie i komfortowy sen. Żeby można było szybciej znaleźć smoczek, który zagubi się wśród kocyków lub wpadnie do torby, warto sięgnąć po model z świecącym w ciemności uchwytem. W asortymencie rzecz jasna dostępne są także smoczki dla dzieci z klipsami, które można szybko przypiąć do ubranka dziecka. Smoczki dostępne są także w większych zestawach oraz dwupakach, dzięki czemu po jednym można wozić w torbie na wózku, a z jednego korzystać w domu.
 
Aby utrzymać smoczki Twojego malucha w higienicznej czystości, warto sięgnąć po sterylizator lub inne produkty które pomogą szybko oczyścić smoczek, jeśli upadnie on na ziemię. Dezynfekujące chusteczki z pewnością okażą się szczególnie pomocne w czasie spaceru, wizyty na placu zabaw lub w podróży.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść