Gryzaki

Każde ząbkujące dziecko przez cały ten czas ma ochotę coś gryźć. Ma to na celu uśmierzenie bólu i przyspieszenie wyrzynania się pierwszych ząbków. W tym celu maluch wkłada do buzi różne przedmioty. Aby ulżyć naszej pociesze warto więc zaopatrzyć się w bezpieczne gryzaki dla niemowląt. Sprawdzą się gryzaczki o zróżnicowanej teksturze: twarde, miękkie, ale także żelowe, o właściwościach chłodzących oraz takie, którymi dziecko może się jednocześnie bawić. 
 
Bezpieczeństwo jest w tej kwestii najważniejsze. Gryzaki dla dzieci mają bezpośredni kontakt z buzią, dlatego wybrany produkt powinien odznaczać się odpowiednią konstrukcją, rozmiarem i być wytworzony z wysokiej jakości materiałów. Sprawdź co przygotowaliśmy w naszej ofercie – wszystkie najlepsze akcesoria dla Twojego maleństwa znajdziesz w sklepie Mądra Mama.

Gryzaki dla niemowląt – po jakie materiały sięgać

Dobierając gryzaki dla dzieci warto sięgać po produkty certyfikowane i tworzone w zgodzie z normami, które poświadczają, że dana zabawka jest bezpieczna dla maluszka. Na rynku znaleźć można gryzaki wykonane z najróżniejszych materiałów. Królują przede wszystkim gumowe gryzaki dla niemowląt, ale coraz większą popularność na powrót po wielu latach zyskują także zabawki drewniane. Polecamy również gryzaki tekstylne oraz tworzone ze specjalnych tworzyw. 
 
Gryzaki z tworzyw syntetycznych:
To szeroka grupa do której zaliczyć można plastikowe, żelowe i gumowe gryzaki dla dzieci, dostępne w najróżniejszych wzorach oraz kształtach. Wybierać można spośród zabawek twardych, które bardzo często wykorzystać można również do zabawy z maleństwem. Wyposażone są w ruchome elementy i grzechotki, które przykuwają uwagę małego użytkownika, wspierając jego rozwój sensoryczny. 
 
Warto zaopatrzyć się również w gryzaki sprężyste i miękkie – wypełnione żelem chłodzącym lub powietrzem. W czasie gryzienia maluszek trenuje rozwijające się mięśnie szczęki i może pomóc sobie, kiedy ból dziąseł staje się mocniejszy. 
 
W naszej ofercie dostępne są gryzaki dla niemowląt wykonane z takich tworzyw jak BIOplastik (pozyskiwany z kukurydzy), silikon wodny oraz tworzyw pozbawionych szkodliwych substancji, takich jak: BPA, ftalanów, PCV, lateksu, ołowiu. Dostępne w naszym sklepie produkty spełniają europejskie normy bezpieczeństwa CE. 
 
Gryzaki z tworzyw naturalnych: 
Ponadczasowe i piękne – a do tego bezpieczne dla maluszków i przyjazne dla środowiska. Poza tworzywami syntetycznymi, które ulegają biodegradacji, warto zwrócić uwagę także na gryzaki wykonane z drewna. W szczególności materiały takie jak drewno klonowe są przyjazne dla wrażliwych dziąseł maluszków, ponieważ odznacza je miękkość. W naszej ofercie dostępne są grzechotki oraz specjalne klipsy na smoczek z gryzaczkiem, które można przypiąć do ubrania.
 
Polecamy także bezpieczne gryzaki dla niemowląt wykonane z naturalnej gumy, czyli kauczuku. To materiał w pełni naturalny, który jest także wolny od szkodliwych substancji, które mogą wydzielać kiepskiej jakości plastiki i tworzywa sztuczne. Kauczuk odznacza porowata struktura oraz znakomita sprężystość, co sprawia, że nie podrażnia dziąseł, przyspieszając wyrzynanie się ząbków. Polecamy w szczególności piękne zabawki marki Oli & Carol, które mają kształty warzyw i owoców, a przy tym konstruowane są w taki sposób, aby do ich wnętrza nie przedostawały się bakterie.

Gryzaki dla dzieci już od pierwszych miesięcy życia

Proponujemy gryzaki dla dzieci, z których korzystać mogą już najmłodsze pociechy, już od pierwszych miesięcy życia. Ząbkowanie u każdego dziecka przypada w nieco innym momencie, więc warto przygotować się na ten moment wcześniej. 
 
Od najbardziej miękkich gryzaczków, wykonanych z kauczuku, po najtwardsze, wykonane z drewna i certyfikowanych tworzyw – warto zapewnić maluszkowi możliwość gryzienia różnorodnych materiałów. Warto zaopatrzyć się w kilka gryzaczków, aby zawsze jeden z nich był pod ręką (np. w domu, na spacerze lub w podróży). 
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, w której dostępne są piękne i oryginalne gryzaki, odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, już od pierwszych miesięcy życia. 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść