Wróć na: Zabawki

Klocki dla dzieci

Klocki to tradycyjna zabawka, którą od pokoleń cieszą się dzieci w różnym wieku. Co ciekawe, drewniane klocki dla dzieci, nawet jeśli najprostsze w formie, nadal nie tracą na popularności, ale wręcz stają się coraz chętniej wybierane przez dzieci, które mają już niekiedy dość zabawek wielofunkcyjnych i elektronicznych gadżetów. Klocki jako zabawka dająca możliwość samodzielnego tworzenia, budowania i konstruowania wymarzonych obiektów zapewnia także pole do popisu dla wyobraźni – wystarczy bowiem kilka drewnianych elementów, aby maluch mógł przez wiele godzin bawić się wymyślając swoje scenariusze i projektując wyjątkowe budowle.

 

Klocki dla dzieci – ponadczasowa zabawka dla najmłodszych

 

W naszej ofercie proponujemy drewniane klocki dla dzieci, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to zabawka ponadczasowa i niezwykle uniwersalna. Komplet sześciennych klocków może posłużyć do różnorodnych zabaw, w czasie których dziecko może:

 

  • dać upust fantazji,
  • ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną,
  • uczyć się podstaw matematyki oraz rozpoznawania kolorów,
  • trenować zdolności podnoszenia, przenoszenia i ostrożnego układania elementów,
  • rozpocząć naukę wytrwałości i cierpliwości oraz logicznego myślenia

 

Klocki kreatywne dla dzieci nadają się na prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek – w naszej ofercie zebraliśmy szeroki wybór zestawów w różnorodnych wariantach kolorystycznych, wielkościach, kształtach oraz o różnej ilości elementów.

 

Klocki kreatywne dla dzieci 3D oraz zestawy drewniane

 

Proponujemy klocki 3D, wykonane z bezpiecznego dla dzieci tworzywa. Forma elementów umożliwia tworzenie rozmaitych konstrukcji przestrzennych: od prostych budowli, poprzez większe obiekty, akcesoria i zabawki. Polecamy w szczególności zestawy klocków włoskiej marki Incastro. Produkty tej marki (przeznaczone dla dzieci w wieku powyżej 3 lat) są laureatem nagród w kategorii „zabawki konstrukcyjne”, przyznawanych targach zabawek „G! Come giocare” we Włoszech.

 

W ofercie dostępne są także drewniane klocki. Drewno jest materiałem trwałym, odpornym na powstawanie uszkodzeń, a także w pełni bezpiecznym dla dzieci. Jak wiadomo, maluchy preferują smakować otaczający je świat. Wszystkie zabawki trafiają więc bardzo szybko do buzi. Z tego względu klocki drewniane dla dzieci okazują się najlepszą opcją, nawet dla najmłodszych pociech. Drewno oznacza się także przyjemną w dotyku strukturą oraz ciężarem, który umożliwia budowanie różnorodnych konstrukcji, a także wspiera trening tzw. motoryki małej rączek dziecka. W tej kategorii zebraliśmy dla Państwa produkty marek takich jak Kooglo, Plan Toys, Newmero czy Janod.

 

Bezpieczne duże klocki dla dzieci

 

W czasie zabawy liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Wspomniane już “smakowanie otoczenia” wiąże się z ryzykiem połknięcia przez malca drobnych elementów. Stąd też oznaczenia informujące o tym, który zestaw klocków okaże się odpowiedni dla maluchów poniżej lub powyżej 3. roku życia. Dobierając zestaw na prezent polecamy kierowanie się tymi właśnie oznaczeniami, aby zabawka była odpowiednio dopasowana do wieku dziecka.

 

Oferujemy duże klocki dla dzieci, które uzyskały Certyfikat CE. To produkty wykonane w taki sposób, aby nie zagrażały maluchowi w czasie zabawy. Zestawy drewniane są wykonane m.in. z drewna bukowego. Wszystkie brzegi są dokładnie szlifowane, dzięki czemu w czasie zabawy nie istnieje ryzyko skaleczenia się czy wbicia w rączkę drzazg. Zabawki takie jak drewniany stolik edukacyjny z ruchomymi elementami są odpowiednie dla dzieci już w wieku 12 miesięcy. Większe, wieloelementowe zestawy klocków 3D zostały zaprojektowane z myślą o starszakach – dedykowane są dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

 

W naszej ofercie znajdziesz klocki dla dzieci w każdym wieku. Pięknie wykonany i trwały zestaw posłuży maluchowi przez długi czas. Można mieć pewność, że tego typu prezent będzie chętnie używany w czasie różnych zabaw. Klocki można również z powodzeniem wykorzystywać przy odrabianiu lekcji, np. do tłumaczenia dziecku podstaw dodawania, odejmowania i mnożenia.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść