Wróć na: Karmienie

Smoczki do butelek i ustniki

Ważne jest, aby co jakiś czas wymienić smoczek w butelce lub ustnik do kubka niekapka. Są to elementy, które z czasem ulegają zużyciu. Aby zapewnić maleństwu komfort w czasie jedzenia i zatroszczyć się o prawidłowy rozwój jego zębów, już od pierwszych dni życia warto postawić na wysokiej jakości smoczki do butelek. W naszej ofercie dostępne są smoczki oraz ustniki w różnych rozmiarach (także w formie słomek), przeznaczone zarówno dla noworodka, jak i starszaka, który potrzebuje już nieco szybszego przepływu pokarmu. Polecamy smoczki do butelki, wykonane z silikonu albo lateksowe, pasujące głównie do butelek marek takich jak Beaba, Pura czy Suavinex.


Wymienny smoczek do butelki


Smoczek do butelki decyduje o ilości i szybkości przepływu zawartości butelki do buzi dziecka. Dobór tego elementu powinien być uzależniony od wieku maluszka. W naszej ofercie zebraliśmy produkty dedykowane dla noworodków, odpowiednie do karmienia dzieci już od pierwszych dni życia oraz dla nieco starszych pociech, w wieku do pierwszego roku.


Proponujemy smoczki do butelek okrągłe, które pełnią także rolę uspokajacza, ponieważ swoją formą przypominają dziecku o momencie karmienia piersią. W ofercie dostępne są również anatomiczne smoczki do butelki, które ukształtowane są w taki sposób, aby umożliwiały prawidłowy rozwój podniebienia, a także ząbków. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko wystąpienia wad zgryzu.


Dla najmłodszych noworodków warto sięgać po bezpiecze smoczki, które umożliwiają wolny przepływ pokarmu. Wraz z wiekiem dziecka, zwiększać można także przepływ pokarmu – dla starszych dzieci, przygotowaliśmy smoczki o przepływie średnim oraz wysokim. Postawić także można na smoczki, których przepływ dopasowuje się do siły z jaką dziecko zasysa pokarm. Dzięki temu możesz dobrać smoczek, który idealnie wpasuje się w potrzeby Twojego dziecka i ułatwi bezpieczne karmienie butelką.


Dostępne w naszej ofercie smoczki do butelki wykonane są z miękkich i elastycznych materiałów, wolnych od szkodliwych substancji, takich jak BPA. Dostępne są modele wykonane z silikonu, lateksu (naturalny kauczuk) Dzięki temu wygodnie dopasowują się do kształtu jamy ustnej, nie powodują dyskomfortu – a przy tym nie wydzielają toksycznych substancji.

 

Poszczególne smoczki wyposażone są także w specjalny system, który chroni przed napowietrzaniem pokarmu. Dzięki temu maluch nie połyka pęcherzyków powietrza, co pomaga chronić go przed dyskomfortem trawiennym (kolkami czy czkawką).


Dla ugaszenia pragnienia – ustnik do kubka niekapka


W naszej ofercie można także zaopatrzyć się w wymienny ustnik do kubka niekapka. To element, który reguluje przepływ płynu, chroniąc przed rozchlapaniem wody lub soku. Dzięki tego typu naczyniom Twoje dziecko może rozpocząć naukę samodzielnego picia, bez użycia butelki i stopniowo przechodzić do korzystania ze standardowych kubków, bez ustnika.


Proponujemy ustniki pasujące do bidonów marki Pura i butelek Suavinex. Elementy mają formę spłaszczonego dziubka oraz słomek. Wykonane są z medycznego silikonu najwyższej jakości, który jest wolny od substancji takich jak BPA, BPS, PVC, ftalany oraz pochodnych ropy naftowej. Jak można sobie wyobrazić, elementy mające kontakt z żywnością i buzią dziecka powinny zawsze być utrzymane w higienicznej czystości. Każdy ustnik do kubka niekapka można bez trudy wyczyścić (czy to przy pomocy dołączonej do zestawu szczoteczki, czy też ręcznie, dzięki demontażowi poszczególnych części). Bidony z ustnikami nadają się do użytku dla dzieci w wieku 4 miesięcy, natomiast końcówki w formie rurek dedykowane są dla dzieci, które ukończyły przynajmniej 6 miesięcy.


W naszej ofercie proponujemy smoczki oraz zamienne ustniki do bidonów oraz butelek. Dokładamy starań, aby nasz asortyment był regularnie aktualizowany i uzupełniany. Skorzystaj z naszej oferty i uzupełnij wyprawkę dla swojego dziecka o odpowiednie dla niego smoczki oraz ustniki, które umożliwią bezpieczne przyjmowanie pokarmu oraz naukę picia.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść