Wróć na: Pielęgnacja

Akcesoria dziecięce do mycia zębów

Mycie zębów jest nieodzownym elementem codziennego dbania o higienę – o czym już od najmłodszych lat warto uczyć naszego malucha. Regularne mycie ząbków warto więc przedstawić naszej pociesze w atrakcyjny sposób, np. proponując mu dedykowane dla dzieci produkty. Kolorowe szczoteczki do zębów, kubeczki oraz opracowana z myślą o najmłodszych pasta do zębów to elementy, których nie powinno zabraknąć w łazience.
 
Kiedy warto rozpocząć pielęgnację jamy ustnej? Jak najwcześniej. Szczoteczki do zębów dla niemowląt są tak zaprojektowane, aby miękkie włosie nie podrażniło dziąseł, a niewielka główka szczoteczki mogła dotrzeć we wszystkie zakamarki. Dla maluchów, które są na etapie wyrzynania pierwszych ząbków, polecamy z kolei specjalne akcesoria do masażu, dzięki którym znacznie skuteczniej będzie można złagodzić ból i dyskomfort. W naszej ofercie dostępne są również specjalne pasty dla dzieci, z bezpieczną formułą, odpowiednią dla najmłodszych. Cały zestaw warto uzupełnić również o kubeczek do płukania ust. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. 

Najlepsze pasty do zębów dla dzieci

Dla najmłodszych maluchów warto sięgać po dedykowaną pastę do zębów. Dlaczego? Pasty dla dorosłych mają mocniejszy skład, a przy tym bardzo często zawierają w sobie fluor. To składnik, który pomaga wzmacniać szkliwo zębów, ale w większych stężeniach (szczególnie dla dzieci) jest niewskazany. Maluchy muszą nauczyć się jak prawidłowo szczotkować ząbki, co oznacza także wypluwanie pasty. Zanim technika zostanie dopracowana, warto sięgać po bezpieczne pasty do zębów dla dzieci
 
Dostępne w naszej ofercie produkty do pielęgnacji jamy ustnej dla najmłodszych pozbawione są dodatku konserwantów, sztucznych barwników i cukru. Mimo tego wybierać można spośród wielu wariantów smakowych, które zachęcą malucha do częstego mycia zębów. Prawdziwym hitem może okazać się naturalna, Bio pasta do zębów dla dzieci, wzbogacona naturalnymi wyciągami z nagietka, rumianku i malwy, a także pasty ekologicznej marki Jack N'Jill. 

Szczoteczki do zębów dla niemowląt i starszych dzieci

Odpowiednia szczoteczka do zębów dla dzieci to ta, z której nasza pociecha będzie chętnie i często korzystać. W naszej ofercie skompletowaliśmy także spory wybór opcji przyjaznych dla środowiska, wykonanych z materiałów biodegradowalnych oraz pozyskiwanych z recyklingu. Jak wiadomo, szczoteczkę do zębów warto wymieniać na nową co najmniej co kilka miesięcy. warto zatem dokonywać wyborów, które nie będą ze sobą niosły dodatkowej szkody dla planety.
 
Biodegradowalne szczoteczki do zębów dla niemowląt marki Jack N'Jill powstaje z włókien kukurydzianych. To modele dedykowane jednak już dla nieco starszych dzieci, w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Dla maluchów, których ząbki jeszcze się nie pokazały lub są w trakcie wyrzynania, polecamy silikonowe szczoteczki nakładane na palec (odpowiednie już od 4 miesiąca życia oraz dla starszych dzieci). 
 
Proponujemy szczoteczki dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach, z których z pewnością będzie można wybrać odpowiedni, który przypadnie do gustu zarówno chłopcu, jak również i dziewczynce.

Kubeczek do mycia zębów dla dzieci i inne akcesoria

Co jeszcze powinien w sobie zawierać zestaw do mycia zębów dla dzieci? Poza szczoteczką i pastą, z pewnością przydatny okaże się kubeczek. Lekkie naczynie ułatwi płukanie ust i pozbywanie się z buzi resztek pasty do zębów, a także posłuży jako miejsce nad odstawienie szczoteczki do wyschnięcia. Kubeczek do mycia zębów dla dzieci także można dobrać w opcji eko – w naszej ofercie dostępne są produkty wykonane z materiału tworzonego z łusek ryżowych i bambusa. Dzięki temu zużyty kubeczek ulegnie biodegradacji. Urocze grafiki przedstawiające zwierzątka dodatkowo zachęcą dziecko do używania własnego kubka i szczoteczki. 
 
Zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą, w której zebraliśmy wysokiej jakości kosmetyki i akcesoria, niezbędne do codziennej pielęgnacji jamy ustnej dziecka. Zdrowych nawyków warto uczyć już od pierwszych miesięcy życia. 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść