Wróć na: Spacer i podróż

Okulary przeciwsłoneczne oraz okularki do wody dla dzieci i niemowląt

Szkodliwe działanie promieniowania słonecznego UV wymaga ochrony zarówno skóry, jak i wzroku naszych dzieci. Ich oczy są znacznie bardziej wrażliwe na promieniowanie podczerwone, a to z uwagi na szersze źrenice i delikatniejsze tkanki zawierające mniej pigmentu, niż te u osób dorosłych. Szacuje się, że oczy dzieci asymilują ponad siedmiokrotnie większą dawkę promieniowania niż oczy osób dorosłych.


Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci stanowią zatem nieodzowne akcesorium dla naszych pociech, jednak jedynie takie, które właściwie zabezpieczają przed szkodliwym promieniowaniem. Jak w każdych okularach istotna jest także jakość elementów optycznych, brak zniekształceń i refleksów. Polaryzacja w okularkach dla dzieci dodatkowo zwiększy komfort użytkowania. W naszym sklepie znajdziecie produkty renomowanych marek, spełniające powyższe kryteria jakości oraz bezpieczeństwa.


Okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt


Może się wydawać, że okulary ze szkłami ochronnymi dedykowane są wyłącznie dla starszych dzieci i dorosłych – nic bardziej mylnego. Oczy najmłodszych maluchów wymagają szczególnej ochrony przed słońcem.
 

Dostępne w naszej ofercie okulary przeciwsłoneczne dla niemowląt Animal Sunglasses, w wieku powyżej 6 miesięcy są skonstruowane w taki sposób, aby wygodnie siedziały na nosku, a przy tym nie stwarzały zagrożenia dla dziecka:


  • ich oprawki wykonane są z miękkiego i niełamliwego tworzywa, pozbawionego toksycznych substancji,
  • zauszniki dopasowują się idealnie do kształtu główki dziecka,
  • konstrukcja pozbawiona jest mocowań, śrubek i innych, potencjalnie niebezpiecznych dla małego dziecka elementów,
  • posiadają soczewki kategorii 4 z wysokim filtr UV (400), który blokuje 100% promieniowania UVA i UVB,
  • zapewniają ochronę przed tzw. niebieskim światłem w czasie korzystania z urządzeń elektronicznych.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci


Polecamy okulary przeciwsłoneczne dla dzieci w wieku od 0-3 lat, a także modele nieco większe, które będą pasowały na buzię nawet starszego malucha lub nawet nastolatka w wieku 14 lat.


W przypadku najmłodszych użytkowników liczy się bezpieczeństwo i trwałość wykonania. Podczas zabawy okulary muszą komfortowo dopasowywać się do kształtu drobnej buzi. Dzięki temu nie będą zsuwały się nawet przy bardzo aktywnej zabawie. Aby chronić rączki dziecka, proponowane w naszej ofercie okularki marek takich jak Babiators pozbawione są ostrych krawędzi i zawiasów, które mogłyby boleśnie przytrzasnąć skórę dziecka.


Proponujemy okulary przeciwsłoneczne wykonane z atestowanych materiałów, pozbawionych szkodliwych związków, takich jak np. ołów, BPA czy ftalany. Sprawia to, że kontakt tworzywa ze skórą dziecka jest w pełni bezpieczny. Poszczególne modele wykonano z elastycznej i odpornej na złamania gumy, ale dostępne są do wyboru także oprawki sztywne (dedykowane dla starszych dzieci).


Okulary do pływania dla dzieci


Zabawa w wodzie również wymaga ochrony wzroku. Okulary do pływania chronią oczy dziecka przed dostępem wody, kiedy maluch nurkuje, a przy tym – blokują również szkodliwe promieniowanie UV. Woda odbija promienie słoneczne, a w czasie pływania, może działać także jak skupiająca soczewka. Dlatego istotne jest aby okulary do pływania dla dzieci odznaczały się wysoką jakością wykonania i odpowiednią kategorią szkieł ochronnych. Okulary do wody dla dzieci wyposażone są w pasek z regulacją, który umożliwia dopasowanie ich obwodu do wielkości głowy malucha. Miękkie uszczelki z gumy zabezpieczają przed dostępem wody, dzięki czemu w czasie nurkowania w basenie czy w morzu oczy są chronione przed podrażnieniami, jakie wywołać może chlor lub słona woda.


Ochrona wzroku najmłodszych jest ważna już od pierwszych dni życia. W czasie codziennych spacerów latem ważne jest aby zapewnić maluchowi cień, nakrycie głowy oraz wychodzić z domu poza godzinami najbardziej intensywnej ekspozycji słonecznej (między 11 a 15). Sprawdź jakie modele okularów dziecięcych dostępne są w naszej ofercie i uzupełnij letnią stylizację swojej pociechy o parę ochronnych szkieł.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść