Poduszka medyczna Mimos redukująca spłaszczenie główki u niemowląt

Poduszka Mimos to atestowana, medyczna poduszka specjalistyczna, która redukuje nacisk główki dziecka na podłoże. Pierwsze 3 miesiące życia dziecka to czas, gdy główka naszego maluszka jest najbardziej podatna na zniekształenia i deformacje. Dzieje się tak, gdyż miękkie kości czaszki dopiero się formują. Zgodnie z zaleceniami o minimalizowaniu S.I.D.S (nagłej śmierci łóżeczkowej), dzieci układane są do snu na plecach, co powoduje, że nacisk na kości czaszki jest ogromny. Dzieci z reguły faworyzują jedną pozycje, co sprzyja różnym deformacjom.Płaska główka niemowlęcia to nie choroba, ale jej konsekwencje mogą być poważne. Przesunięcie pnia czaszki, nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie poziomu uszu, oczu czy kości policzkowych - to możliwy scenariusz.

Poduszka Mimos to medycznie opracowana poduszka redukująca spłaszczenie główki u niemowląt. Jest w 100% bezpieczna, wygodna i mięciutka. Wykonana w nowej technologii o trójwymiarowej strukturze z systemem aero 3D z materiałów bezpiecznych dla dzieci.
Jeśli płaski punkt na główce już się pojawi, układanie głowki nowrodka na poduszce Mimos niweluje i zapobiega pogłębianiu się dalszych zniekształceń. Główka ma szansę naturalnego wyrównania i zaokrąglenia jeśli użyta przed ukończeniem 6 miesiąca życia dziecka. Zaleca się korzystanie z poduszki od pierwszych dni życia maluszka. 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść