Wróć na: Spacer i podróż

Plecaki i worki dla dzieci

Każde dziecko uwielbia naśladować dorosłych i tak jak oni posiadać własne opakowanie na swoje skarby. Tu najlepiej sprawdzą się plecaczki dla dzieci oraz worki, które można także założyć na plecki. Są one praktyczne i wygodne, ponieważ pozostawiają wolne ręce do zabawy, co dla każdego dziecka jest niezwykle ważne.


Plecaki dziecięce w naszej ofercie są wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadają atestowane zamki i wzmacniające przeszycia, które sprawiają, że plecaczki posłużą przez długi czas i się nie zniszczą. Dodatkowo można wybierać spośród wielu prześlicznych wzorów, odpowiednich zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Niektóre z naszych najmniejszych plecaczków będą idealne na maluszka, który dopiero zaczął sam chodzić. Te produkty posiadają dodatkowo dopinaną smycz, która zwiększa bezpieczeństwo dziecka np. w bardziej zatłoczonym miejscu.


Plecak dla dzieci – wszystkie drobiazgi, zawsze pod ręką


Z plecaka maluch może korzystać w różnych sytuacjach: na co dzień, w czasie zabawy na zewnątrz, w czasie wycieczek, wyjazdów czy kiedy nocuje u dziadków. Ważne zatem, aby wybrany plecak dla dzieci był dopasowany swoją konstrukcją do budowy ciała dziecka. Nie może być zbyt ciężki, ale jednocześnie wytrzymały. Przy zakupach warto zwracać uwagę na:


  • wzmocnioną konstrukcję i szwy,
  • wysokiej jakości suwaki oraz klamry,
  • dodatkowe kieszenie na drobiazgi i napoje,
  • możliwość regulowania długości szelek,
  • paski piersiowe z klamrą, które tworzą szelki bezpieczeństwa,
  • uchwyt do przenoszenia,
  • design, który pokocha Twoje dziecko.

  • Nie można zapominać także o okresie roku szkolnego. W naszej ofercie dostępne są także większe plecaki szkolne oraz modele, z którymi starszak może udać się do przedszkola lub na zajęcia pozalekcyjne.

Funkcjonalny i lekki worek dla dzieci


Popularnym zamiennikiem dla plecaka jest także worek dla dzieci do noszenia na plecach. Jego konstrukcja jest prosta, a wlot do worka zamyka się poprzez zaciśnięcie troczków, które jednocześnie stanowią szelki do zarzucenia na ramiona.


Ogromną zaletą worków jest ich lekkość – pusty worek można bez problemu złożyć i schować do większego plecaka lub torby, więc można z niego korzystać na wyjazdach wakacyjnych. Worek nadaje się znakomicie do przechowywania stroju na lekcje WF, bidonu z wodą, pary obuwia na zmianę, akcesoriów na basen lub drugiego śniadania.


Modele marki Penny Scallan wykonano z wodoodpornych materiałów, wolnych od szkodliwego BPA. Ta funkcjonalność sprawia, że zawartość worka będzie chroniona także podczas deszczu czy wyprawy nad jezioro lub plażę. Worek dla dzieci można bez trudu utrzymać w czystości. Dostępne w sprzedaży modele posiadają specjalne plakietki z miejscem na wizytówkę dziecka, dzięki czemu właściciel może może oznaczyć swój worek-plecak.


Plecaki dziecięce z dopinaną smyczą


Jak wiadomo, kiedy maluch pochłonięty jest zabawą lub ekscytuje go wycieczka, trudno przez cały czas utrzymać go na oku. Proponujemy funkcjonalne plecaki dziecięce, które nieco ułatwią to zadanie – do plecaka można dopiąć specjalną taśmę-smycz, która w połączeniu z szelkami bezpieczeństwa chroni dziecko przed zgubieniem się na spacerze, przechodząc przez ulicę lub w tłumie. Smycz wykonana jest z parcianej taśmy (podobnie jak regulacja szelek). Na końcu taśma przeszyta jest w uchwyt do trzymania. W razie potrzeby smycz można bardzo łatwo i szybko odpiąć, aby nie przeszkadzała dziecku podczas zabawy na placu zabaw.


Tego typu plecaki stanowią rozwiązanie bardzo wszechstronne. Standardowy plecaczek umożliwia dziecku wygodne przenoszenie jego skarbów, więc można z niego korzystać przez długi czas, nawet kiedy podczas spacerów nie jest już niezbędna funkcja szelek bezpieczeństwa czy smycz.


W naszej ofercie znalazły się wyjątkowe i kolorowe modele, odpowiednie dla chłopców i dziewczynek. Na szczególną uwagę zasługują modele marki Hugger z serii Little Monster. Polecamy także piękne produkty od Totty Trippers, Lassig oraz Penny Scallan.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść