Wróć na: Pielęgnacja

Bezpieczne płyny do mycia butelek i sprzątania domu.

Gdy w domu pojawia się dziecko należy zwracać uwagę nie tylko na to, jakie produkty wykorzystujemy do mycia smoczków i butelek, ale także na to jakie detergenty wybieramy do sprzątania całego domu oraz prania bielizny niemowląt. Należy szukać produktów, które zawierają łagodne składniki detergenty, delikatne dla wrażliwej skóry dzieci, a jednocześnie skuteczne przy usuwaniu zabrudzeń i bakterii. Ważne także, aby detergenty były przyjazne dla środowiska. Sprawdź naszą ofertę – w sklepie Mądra Mama zaopatrzysz się w płyn do mycia butelek, a także łagodne detergenty do dezynfekcji zabawek oraz akcesoriów dziecka. Polecamy także produkty dedykowane do sprzątania kuchni oraz powierzchni w łazience.

Bezpieczny płyny do mycia butelek i smoczków

Smoczki oraz butelki powinny być utrzymywane w nieskazitelnej czystości. Samo mycie może okazać się jednak niewystarczające. W trudno dostępnych zakamarkach i na powierzchni smoczka namnażają się potencjalnie niebezpieczne dla dziecka bakterie. Aby postarać się o ich sterylną czystość, warto sięgnąć po płyn do mycia butelek dla niemowląt. To detergent, który należy stosować jako ostatni krok po myciu akcesoriów dziecka. 
 
Dezynfekujący płyn do butelek to produkt przeznaczony do rozcieńczenia w wodzie. Niewielka jego porcja powinna zostać dobrze rozpuszczona w wodzie, w której namacza się wcześniej umyte butelki oraz smoczki. Po upływie 30 minut wszystkie elementy należy dokładnie opłukać pod strumieniem bieżącej wody. Płyn do mycia butelek i smoczków jest preparatem o działaniu bakteriobójczym – po namaczaniu z elementów trzeba zatem pozbyć się wszelkich pozostałości detergentu. Tak przygotowane butelki oraz smoczki są gotowe do użytku. 
 
Jeśli nie chcesz sięgać po detergenty, polecamy także specjalne sterylizatory UV marki Suavinex. To nowoczesne urządzenia, które nie wymagają stosowania dodatkowych detergentów. W przeciągu kilku minut światło ultrafioletowe (UV) eliminuje namnażające się na smoczku bakterie i mikroorganizmy, dzięki czemu w przeciągu kilku chwil ulubiony uspokajacz dziecka może być ponownie zdatny do użytku.

Preparaty do dezynfekcji zabawek i akcesoriów dziecka

Maluchy poznają świat poprzez zmysł smaku – dlatego też trzeba pamiętać o tym aby utrzymywać w czystości także zabawki i akcesoria dziecka. Do szybkiego oczyszczenia wybranych powierzchni polecamy wygodne w użyciu detergenty w sprayu i płynne. Z ich pomocą ulubione zabawki malucha, szczególnie te wykonane z tworzyw sztucznych, będzie można regularnie czyścić, bez obaw o bezpieczeństwo dziecka. Zaopatrzyć się można w uniwersalne koncentraty do przygotowywania roztworu lub też produkty higienizujące, po które można sięgać do szybkiego odświeżenia danej powierzchni. 
 
W ten sposób możesz efektywnie oczyszczać powierzchnię zabawek, mat do przewijania, nocników, krzesełek, a także koszy na śmieci czy akcesoriów z których korzysta się każdego dnia. Polecamy produkty marek takich jak BeSymbio oraz Bentley Organic, które można wykorzystać do czyszczenia śliniaków, podkładek oraz wszystkich powierzchni w kuchni, służących do obróbki żywności.

Ekologiczne sprzątanie domu – w trosce o zdrowie pociechy

Częste sprzątanie to konieczność, zwłaszcza gdy w domu pojawia się dziecko. Nadużywanie drażniących detergentów może negatywnie wpływać na zdrowie układu oddechowego domowników, także tych najmłodszych. Wybieraj więc świadomie – w naszym asortymencie znajdziesz ekologiczne detergenty, które dedykowane są do przecierania blatów w kuchni, zlewu, umywalek, toalety i nie tylko. 

Polecamy m.in. detergenty marki ZIELKO (Sylveco), do uniwersalnego stosowania, a także przeznaczone do mycia kuchni, szyb oraz luster. Jest to seria produktów zawierających minimum 99,9% składników pochodzenia naturalnego. Główne składniki aktywne w produktach linii ZIELKO to kwas cytrynowy i soda oczyszczona. W zależności od potrzeb płyny można także rozcieńczać w większej ilości wody i wykorzystać do mycia podłóg lub powierzchni pokrytych kafelkami.

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść