Wróć na: Pielęgnacja

Aspiratory do nosa

Katar może okazać się bardzo uciążliwy dla maluszków – dlatego też polecamy specjalne akcesoria, które pomogą uporać się z podobnym problemem. Drożny nosek oznacza dla dziecka spokojny sen, beztroską zabawę i brak przeszkód w czasie konsumpcji pokarmów. Specjalny aspirator do nosa służy do szybkiego odciągania kataru, dzięki czemu brzdąc może oddychać swobodnie. Tego typu akcesoria polecane są dla najmłodszych dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie pozbyć się zalegającej w nosie wydzieliny. Z pomocą prostego akcesorium, proces oczyszczania noska jest jednak sprawny i pozwala oszczędzić maluszkowi niepotrzebnego stresu. Oferujemy także wybór innych produktów, które wspomagają działanie aspiratorów – zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Elektryczny aspirator do nosa – akcesorium przydatne w czasie przeziębienia

Najmłodsze maluchy nie mają jeszcze odruchu, aby w momencie przeziębienia oddychać przez usta, więc nieżyt nosa okazuje się dla nich szczególnie uciążliwy i męczący. Noworodek nie potrafi także samodzielnie wydmuchać nosa. Aby więc ułatwić mu oddychanie warto sięgnąć po elektryczny aspirator do nosa. Jest to proste akcesorium, które umożliwia szybkie usunięcie utrudniającej oddychanie wydzieliny. 
 
Aspirator do nosa dla niemowląt wyposażony jest w lekki korpus z przyciskami, wewnątrz którego znajduje się zasilany bateryjnie silniczek. To właśnie dzięki niemu możliwe jest odciągnięcie wydzieliny z nosa. Urządzenie działa na podobnej zasadzie co odkurzacz, delikatnie wyciągając zalegający katar. Moc aspiratora jest dobrana tak, aby korzystanie z urządzenia było w pełni bezpieczne dla małego pacjenta. Elektroniczny aspirator do nosa pracuje dość cicho, dzięki czemu dźwięk urządzenia nie niepokoi dodatkowo maluszka.
 
W zestawie z aspiratorem znajdują się różne nakładki, które należy dobierać do wieku i potrzeb malucha. Dzięki temu z urządzenia można korzystać przez dłuższy czas. Końcówki wykonane są z miękkiego silikonu, który nie podrażnia noska i dopasowuje się do jego budowy. W naszej ofercie dostępne są m.in. urządzenia marki Beaba, w których znajduje się: 
  • wąska końcówka dla niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia, 
  • nieco szersza dla dzieci powyżej 3. miesiąca życia,
  • końcówka przeznaczona do odciągania gęstej wydzieliny. 
Tego typu urządzenie jest zasilane przy pomocy baterii typu AA. Korpus urządzenia można myć przy pomocy ściereczki. Silikonowe końcówki można sterylizować, dzięki czemu walka z infekcją jest skuteczniejsza. Urządzenia marki Beaba powstały z trwałych tworzyw, pozbawionych BPA. W zestawie z aspiratorem znajduje się etui do przechowywania.

Funkcjonalny aspirator do nosa – elektryczny odciągacz kataru

Zastanawiasz się czy warto zainwestować w elektroniczny aspirator do nosa? Proces odciągania wydzieliny jest krótki, aby mógł być możliwie jak najmniej drażniący dla dziecka. Przeziębiony maluch może być szczególnie marudny – warto więc zminimalizować dodatkowy stres i umożliwić mu komfortowy sen.

To akcesorium, które okazuje się szczególnie przydatne w przypadku pielęgnacji najmłodszych dzieci. Z aspiratora można korzystać już w pierwszych dniach życia. Wymienne końcówki są profilowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu końcówka nie znajdzie się zbyt głęboko w nosku dziecka. Miękki silikon jest na tyle elastyczny, że komfortowo dopasuje się do wielkości noska, nie wywołując u dziecka dyskomfortu.

Aspirator do nosa elektryczny to alternatywa dla tradycyjnych gruszek, wykorzystywanych do odciągania kataru u najmłodszych dzieci. Ogromnym plusem jest prostota użytkowania. Kiedy dziecko jest marudne liczy się możliwość szybkiego działania, co zdecydowanie ułatwia elektroniczny aspirator. Tego typu urządzenia oferują także możliwość dokładnej sterylizacji (wedle załączonej instrukcji) elementów, które mają bezpośredni kontakt z nozdrzami i błoną śluzową dziecka. Umożliwia to ograniczenie rozwoju bakterii oraz chroni przed dalszym rozprzestrzenianiem infekcji. 
 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Inne

wyczyść