Wróć na: Pielęgnacja

Włosy i paznokcie

Polecamy funkcjonalne akcesoria do pielęgnacji włosów i paznokci najmłodszych maluszków. Maleńkie paznokietki niekiedy wypada obciąć już kilkudniowemu brzdącowi. To najlepszy sposób, aby zapobiec powstawaniu zadrapań na buzi, kiedy dziecko będzie przecierać buzię lub – wciąż jeszcze w sposób mało skoordynowany, zacznie ruszać ramionami. Co sprawdzi się najlepiej? Można użyć w tym celu specjalnych cążek lub nożyczek z zaokrąglonymi końcami skonstruowanych tak, aby nie skaleczyć delikatnych i malutkich paluszków. Funkcjonalny zestaw do paznokci dla dzieci powinien więc dość szybko wejść w zakres wyprawki.
 
Co z włosami? Niezależnie od tego czy maluch posiada już bujną czuprynę, czy raczej jego główka wciąż jest naga, skórę głowy należy odpowiednio pielęgnować. Najczęściej wystarczy do tego masaż główki wykonany miękką szczotką. Zestaw do pielęgnacji główki przyda się także w przypadku ciemieniuchy. Kiedy jednak trzeba już rozczesać splątane kosmyki, warto sięgnąć po grzebień. 

Szczotka dla niemowląt – jaką wybrać

Na jakie materiały warto zwracać uwagę w czasie poszukiwań odpowiedniej szczotki dla naszej pociechy?
 
Wielofunkcyjna szczotka dla niemowląt może być wykonana z miękkiego, delikatnego dla skóry i gęstego włosia (syntetycznego lub naturalnego). Taka konstrukcja sprawia, że różni się ona zasadniczo od standardowej szczotki. Na delikatnej skórze maleństwa sztywna szczotka lub ostry grzebień mogą pozostawić zadrapania, dlatego zdecydowanie warto postawić na zestaw dedykowany specjalnie dla najmłodszych maluszków.
 
W naszej ofercie znaleźć można zestawy w których znajduje się grzebień z zaokrąglonymi zębami oraz miękka szczotka dla dzieci. Sięgając po produkty wykonane z tworzyw syntetycznych warto sięgać wyłącznie po takie, które są wolne od szkodliwych substancji jak BPA. Zaletą stosowania szczotek z tworzyw sztucznych jest hipoalergiczność, co stanowi odpowiednie rozwiązanie szczególnie dla małych alergików. 
 
Szczotka dla niemowlaka wykonana z drewna i włosia naturalnego jest wariantem przyjaznym dla środowiska oraz delikatnym dla skóry dziecka. Co więcej, tego typu akcesorium sprawdzi się nie tylko do ułożenia włosków czy masaży skóry głowy, ale także do szczotkowania całego ciała. Czynność ta pomaga wyciszyć maleństwo, a także chronić skórę przed powstawaniem na niej powierzchni podrażnień i drobnych krostek. 

Postaw na akcesoria dla maluszka – szczotka dla dzieci

Akcesoria dedykowane dla dzieci są tworzone w taki sposób, aby zapewniać maksimum bezpieczeństwa dla młodej i bardzo wrażliwej skóry. Dedykowana szczotka dla dzieci będzie zatem najlepszym wyborem.
 
Dobierając szczotki można wybierać spośród różnych opcji kolorystycznych i wykończeń, dzięki czemu element będzie wizualnie dopasowany do reszty wyprawki, a także będzie się doskonale prezentował jako element prezentu przygotowanego z okazji baby shower. 

Zestaw do paznokci dla dzieci – do codziennej pielęgnacji

Kompletny zestaw do paznokci dla dzieci powinien zawierać w sobie specjalne nożyczki z krótkim ostrzem i zaokrągloną końcówką, cążki, a także delikatny pilniczek do wyrównania ostrych krawędzi. Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna, aby uchronić malucha przed przypadkowym zadrapaniem buzi i ciała. Zaprojektowane do tego celu narzędzia ułatwią zadanie, znacznie skracając czas potrzebny na obcięcie paznokci – co mniej stresuje malucha. 
 
W naszej ofercie dostępne są większe zestawy w których znaleźć można zarówno przybory do paznokci, jak również grzebienie i szczotki. Dwuelementowy zestaw lub cały komplet, zamknięty do tego w estetycznym etui, będzie łatwy w przechowywaniu, łatwy w użyciu oraz sprawdzi się w roli prezentu.
 
Kompletując wyprawkę dla naszej pociechy warto uzupełnić ją o przybory do paznokci oraz wielofunkcyjną szczotkę, dzięki którym pielęgnacja malucha będzie możliwa już od jego pierwszych chwil na świecie. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Sprawdź czego jeszcze brakuje w wyprawce dla nowego członka rodziny! 
 
 
 

Filtruj produkty według:

Płeć

wyczyść

Wiek

wyczyść

Marka

Cena

wyczyść

Kolor

wyczyść

Rozmiar

Inne

wyczyść